Jak zapobiec rozstępom? Jak przygotować brzuch i skórę przed ciążą?

4 min czytania

Prawdopodobnie wiele z nas obawia się rozstępów w czasie ciąży – w niektórych przypadkach są one nie do uniknięcia. Jednak w znacznym stopniu możemy zaradzić pęknięciom skóry.

Jeżeli dopiero planujesz ciąże, co możesz zrobić?

  • przez przynajmniej 6 miesięcy minimum 2-3 razy w tygodniu podejmij aktywność fizyczną. Ćwiczenia przygotują Twoja skórę, mięśnie poprzez poprawę ukrwienia, dotlenienia tkanek, zwiększą produkcje kolagenu. Skoncentruj się w przygotowaniu mięśni brzucha na ich delikatnym wzmocnieniu – jednak pamiętaj nadmiernie wzmocnione mięśnie brzucha również mogą wpłynąć negatywnie – z niczym nie można przesadzić, brzuch przed ciążą powinien być poddany aktywności, jednak wciąż elastyczny.
  • hartuj skórę. Bardzo pomogą Ci w tym zimny, ciepły prysznic w obszarze brzucha, szczotkowanie, pilingi, szczypanie, masowanie skóry, masaż bańską chińską.
  • skorzystaj z zabiegów kosmetycznych. Również mogą wspomóc przygotowanie Twojej skóry na rozciąganie podczas ciąży. Do skutecznych zabiegów z pewnością możemy zaliczyć dermomasaż, mikrodermabrazja, oraz wiele innych co warto skonsultować z kosmetyczka czy kosmetologiem.
  • regularnie nawilżaj skórę ( co najlepiej poprzedzić pilingiem ), wybieraj preparaty naturalne z jak najmniejsza zawartością sztucznych dodatków.
  • zdrowo się odżywiaj! To co na zewnątrz odzwierciedla to co wewnątrz! Różnorodna, zdrowa dieta odżywi Twoja skórę. Będzie to również świetne przygotowanie całego organizmu do ciąży.
  • pij dużo wody! Twoje komórki potrzebują uwodnienia, w przeciwnym razie nawet najlepszy krem nie wchłonie się, a Twoje starania pójdą na marne! Ile powinnaś pić? Dzienna dawka powinna wynosić około 25-35 ml na kilogram may ciała, oczywiście w upalne dni należy pić więcej.

A Ty jakie masz sprawdzone sposoby pielęgnacji skóry? Podziel się nimi w komentarzu

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności Ok