Podsumowanie roku 2019!

4 min czytania

Podsumowanie roku? Kto zrobi je dziś ze mną?

Wiele osób krytykuje to całe zamieszanie, postanowienia noworoczne, podsumowania itd. Dlaczego tak źle nam się to kojarzy? Osobiście od paru lat uwielbiam rozważać moje życie na przestrzeni konkretnego roku i zobaczyć co się wydarzyło, co było wartościowe, a co kompletnie zatraciło mój czas. Polecam Ci weryfikację Twoich ostatnich 12 miesięcy tylko wtedy, jeśli sprawi Ci to przyjemność i będzie inspiracją na kolejny rok! Plany, wyzwania i marzenia powinny być dla nas radością, nie udręką!
Dziś podsumowanie mojego roku wg schematu Kamili Rowińskiej – mam nadzieję, że będzie ono dla Ciebie inspiracją, aby samemu zrobić podobne.

Zatem zaczynajmy!

Co się wydarzyło?

Ten rok był nastawiony na moje życie prywatne, przygotowania ślubne, wakacyjne podróże. Wszystkie te zmiany i nowe obowiązki dały mi dużo radości, satysfakcji, wiele wspaniałych zdjęć i wreszcie tytuł ŻONY! Ostatnio słyszałam, że spoważniałam, w lidlu coraz rzadziej pytają mnie o dowód, jednak nadal czuję się jakbym miała 21 lat i mam nadzieję, że prędko nic tego nie zmieni! Ponadto napisałam kilka artykułów do gazety Praktyczna Fizjoterapia, zdałam kolejny egzamin z Akademii Osteopatii.

Z czego jestem dumna?

Właśnie czytam moje cele 2019, zastanawiam się czego wtedy chciałam o czym marzyłam. Życzyłam sobie więcej spokoju, uporządkowania, zwolnienia tempa pracy, zadbania o siebie. Czy mi się udało? Myślę, że tak. Dziś nie biorę wszystkich dostępnych projektów i zleceń! Wiem, że każde nowe zaangażowanie wymaga poświęcenia i ceny: finansowej, straty wolnego czasu, zaniedbania innych obowiązków i najczęstsze – to poświęcenie zdrowia! W tym roku przywiązywałam bardzo dużą uwagę, aby ograniczyć stres, dobrze się odżywiać, jeść regularnie, spać wystraczającą ilość godzin. Dziś dbanie o siebie nie jest modne!!! Dziś lepiej „zajechać się” pokazać wszystkim, że nie ma rzeczy niemożliwych, jednak organizm zawsze się „upomni”. Zaniedbywanie naszego zdrowia zawsze odbiję się na naszym samopoczuciu.
Ponadto jestem dumna z organizacji przyjęcia weselnego, połączenie tego z przygotowaniem się do niezwykle trudnego egzaminu na Akademii Osteopatii.

Co mogłam zrobić lepiej?

Myślę, że postanowienie z zeszłego roku dotyczące co tygodniowej organizacji, przepiszę po raz kolejny. Codzienna dobra strategia, to klucz do wewnętrznego spokoju, osiągania wyznaczonych celów i radości.
Ponadto, chciałabym mniej czasu tracić na bezużyteczne czynności jak przeglądanie internetu bez konkretnego celu. A na codzień więcej radości, a mniej złości! haha

Jakie wyciągam wnioski?

Chciałabym kontynuować troskę o zdrowie, nauczyć się piec chleb, ograniczyć do minimum konserwanty i produkty przetworzone. Wszystkie z wcześniejszych postanowień mam zamiar kontynuować, życzę sobie dalszej pracy nad organizacją mojego czasu w tygodniu, tak aby mieć na wszystko czas i nie być zmęczonym nadmiarem obowiązków.
Na koniec w 2020 rok chciałabym żyć bardziej zgodnie z naturą, zadbać o środowisko, do minimum ograniczyć śmieci!!! Wielkie zmiany zaczynają się od naszych małych dobrych nawyków!

Dziękuje Ci, że dotrwałaś ze mną do końca tego wpisu! Życzę Ci mnóstwa inspiracji w nowym roku i tego co dla Ciebie jest ważne i potrzebne! Pięknego dnia!

Komentarze

  1. wodawfirmie 18 kwietnia 2020 at 21:30 - Reply

    Świetnie napisane. Chcę wyrazić uznanie za Twój trud. Mam nadzieję, że będzie więcej takich wpisów 🙂 Gratki. Będę częściej zaglądał.

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności Ok