Targ pietruszkowy! Ekologiczny targ w Krakowie

4 min czytania

Podgórze… niedaleko chodziłam do liceum, tutaj od przeszło 5 lat odbywa się interesujący targ dla miłośników zdrowego żywienia!

Myślami wracam do wrześniowej soboty, kiedy udało mi się odwiedzić targ ekologicznych upraw i znaleźć kilka wartościowych produktów.

Co można dostać na targu?

To zależy od pory roku. Produkty są w większości sezonowe. Można tu dostać warzywa, pieczywo, ciasta, kiełki, zakwas z buraka, żurek, nabiał, mięso, oraz kosmetyki. Ponadto sprzedawcy sami przygotowują wystawiane produkty, istnieje możliwość zamówienia czegoś specjalnego, np ciasta na wyjątkową okazję, herbatki z ziół skomponowanych szczególnie dla nas, czy chleba z przyprawami, ziarnami przygotowanego według naszych preferencji.

To również idealna pora na spokojny, sobotni spacer, po zakupach zachęcam do spróbowania śniadań i kawy.

Lokalne produkty są certyfikowane, więcej na temat gospodarstw ekologicznych, wystawianych na targu znajdziesz na stronie targpietruszkowy.pl

Czy targ jest dla każdego?

Ceny są zdecydowanie wyższe niż w sklepie. Jednak każdy kto chodź raz coś posadził, zrobił dżem, czy upiekł chleb- wie jak bardzo jest to czasochlonne i drogie.

Zachęcam do odwiedzania targu pietruszkowego! Na zdrowiu i jakości jedzenia nie warto oszczędzać!
Wspierajmy takie inicjatywy jak ta! Tym samym wspieramy, polski rozwój i polskie rolnictwo!

Zostaw komentarz

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka prywatności Ok