Zobacz, w czym mogę Ci pomóc?
Terapia Uroginekologiczna
Terapia uroginekologiczna obejmują między innymi leczenie:
- bólów miednicy,
- nietrzymania moczu,
- obniżenia, wypadania narządów miednicy mniejszej, oraz z inne dolegliwości związane z mięśniami dna miednicy jak wulwodynia, pochwica,
- rozejścia mięśni prostych brzucha,
- bezpieczny powrót do formy po porodzie,
- rozejścia spojenia łonowego,
- blizny po cesarskim cięciu,
- bolesnych miesiączek,
- bolesnego współżycia,
bólową pochwy lub terapii po nacięciu krocza - terapia z wykorzystaniem elektrostymulacji,
- pelvifly w celu diagnostyki i terapii mięśni dna miednicy
Pacjentki pojawiające się w gabinecie to kobiety na różnym etapie życia, mierzące się z dysfunkcjami mięśni dna miednicy, powikłaniami okołoporodowymi, problemami uroginekologicznymi.
Pacjentki pojawiające się w gabinecie to kobiety na różnym etapie życia, borykające się z dysfunkcjami mięśni dna miednicy.
W trakcie wizyty jest wykonywana terapia w obszarze spojenia łonowego, mięśni dna miednicy itd.
Dno miednicy to swoisty „hamak”, który utrzymuje od spodu nasz tułów i stabilizuje narządy wewnętrzne. Jest on przymocowany jest do spojenia łonowego, kości guzicznej i guzów kulszowych stanowiących rusztowanie dla tych mięśni.
Podczas ciąży, bądź zwiększonej masy ciała dno miednicy staje się bardziej obciążone. Ciężar który napiera na „hamak”- czyli dno miednicy, powoduje przeciążenie tych mięśni, a w konsekwencji ich osłabienie i nieprawidłową pracę.
TRENING DNA MIEDNICY jest nauką świadomego napinania i rozluźniania mięśni krocza w celu poprawy ich elastyczności. Aktywność powinna być wykonywane pod kontrolą wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który kontroluje czy ćwiczenia są wykonywane prawidłowo.
Faq - O co najczęściej pytają pacjentki?
Wizyta trwa 30, 45 lub 60 minut – w zależności od potrzeb pacjenta.
Zwykle pacjenci przychodzą na terapię przed lub po pracy. Dlatego warto mieć ze sobą wygodny luźny (niekoniecznie sportowy) strój na zmianę. Jeśli charakter Twojej pracy pozwala na mniej formalny strój, wystarczy jeśli przyjdziesz na spotkanie w wygodnym ubraniu
Jeśli w trakcie badania będzie wykonywana terapia w obszarze spojenia łonowego, badanie mięśni dna miednicy itd. warto przygotować to miejsce dokładnie goląc włosy w tym rejonie. Nie zawsze jest to konieczna, jednak w wielu przypadkach np. pracy w obszarze blizny po cesarskim cięciu, lub spojenia łonowego – owłosienie przeszkadza w terapii, utrudnia zastosowanie plastrów taping. Jeśli nie jesteś pewna jak będzie wyglądała pierwsza wizyta w Twoim przypadku – zawsze możesz zapytać, przed spotkaniem jak powinnaś się przygotować.
Jesteś zainteresowana ofertą?
A może masz pytanie?
Skontaktuj się ze mną używając formularza kontaktowego.