Często pacjenci nie wiedzą na czym dokładnie polega praca terapeuty, i jak się na nią przygotować. Będąc przygotowanym i świadomym tego co Cię czeka na pewno spokojniej rozpoczniesz swój proces leczenia.
Kiedy powinnaś się zapisać na wizytę?
Często pacjenci zwlekają, pojawiają się w gabinecie kiedy czują się fatalnie –a ich stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Zwykle jest to zbyt późno na podjęcie efektywnej terapii! Oczywiście zabiegi pewnie pomogą. Jednak jeśli chcesz uporać się z problemem w kilka spotkań (nie miesięcy!) – pokonaj problem na samym początku. To oszczędzi Twój dyskomfort czas i pieniądze.
Jak często odbywają się wizyty?
Częstotliwość spotkań i czas terapii jest bardzo różny. Począwszy od 1 spotkania w tygodniu, po wizyty co kilka tygodni. Wszystko zależy w jakim jesteśmy stanie, z jakim problemem przychodzisz, oraz jak wygląda Twoja praca indywidualna w domu. Czasami pacjenci wolą przychodzić częściej na terapię – wtedy czują się pewniej, iż wykonują polecone zadania prawidłowo, ktoś czuwa nad tym co robią. Miewam pacjentów którzy z racji odległości, czasu, czy pieniędzy nie mogą sobie pozwolić na zbyt częste wizyty – wtedy złotym środkiem są wizyty co kilka tygodni, z intensywną pracą indywidualna pacjenta w domu.
Jak długo trwa wizyta?
Wizyta trwa 30, 45 lub 60 minut – w zależności od potrzeb pacjenta.
Jak powinnaś/neś ubrać się na wizytę?
Zwykle pacjenci przychodzą na terapię przed, lub po pracy. Dlatego warto mieć ze sobą wygodny luźny (nie koniecznie sportowy) strój na zmianę. Jeśli charakter Twojej pracy pozwala na mniej formalny strój, wystarczy jeśli przyjdziesz na spotkanie w wygodnym ubraniu.
Wizyta uroginekologiczna czym się różni?
Terapię uroginekologiczne obejmują między innymi pacjentki w okresie okołoporodowym, z dolegliwościami nietrzymania moczu, chorobami ginekologicznymi jak endometrioza, pochwica, wulwodynia itd. Wszystkie podstawowe wskazania są takie same jak przy standardowej wizycie podane powyżej.
Na co powinnaś zwrócić uwagę?
Jeśli w trakcie badania będzie wykonywana terapia w obszarze spojenia łonowego, mięśni dna miednicy itd. warto przygotować to miejsce dokładnie goląc włosy w tym rejonie. Nie zawsze jest to konieczna, jednak w wielu przypadkach np. pracy w obszarze blizny po cesarskim cięciu lub spojenia łonowego – owłosienie przeszkadza w terapii, utrudnia zastosowanie plastrów taping. Jeśli nie jesteś pewna jak będzie wyglądała pierwsza wizyta w Twoim przypadku – zawsze możesz zapytać fizjoterapeutę/osteopatę przed spotkaniem jak w tym konkretnym przypadku powinnaś się przygotować!
Masz pytania dotyczące przebiegu wizyty ?